Parol çoğu insanın bildiği gibi parasetamol içeren bir ağrı kesici. Parol deyince aklınıza bu ilaç geliyorsa benden farklısınız demektir. Çünkü benim Parol adında domdom bir köpeğim var.

Instagram üzerinden sahiplendiğim ve sokakta hasta olmuş, bakımsız kalmış bir American Cocker cinsi köpek Parol. Safkan ve çok akıllı. Eve çiş-kaka yapmaz, tüm komutlarıma olumlu cevap veren bir köpek. Yumuşacık, babasına aşık ve biraz kilolu bir bıdık. İlk eve aldığımızda 9 kilo idi, şimdi 13 kiloya yakınız.

Kalp hastası idi, sürekli ciğerlerinden hırıltı sesi geliyordu eve ilk adım bastığında. Şimdi o sorunu ortadan kalktı ve sadece gözlerinde hafif görmeme sorunu var ki o da karataraktan. Ameliyat edilme zamanı geldiğinde o da düzelecek.

Alerjik bir vücudu var, kaşıntısı eksik olmuyor o yüzden mama çok önemli. Bu zamana kadar;
Royal Canin Cocker,
N&D Tahılsız Narlı ve Kuzulu,
N&D Az Tahıllı Portakallı ve Somonlu,
Acana Kuzu Etli mamalarını denedim. Hiç birinden harika sonuç alamadım. Alerjik vücuduna güzel etki ettiğini söylemem maalesef. Bu yüzden şu an kargoda olan Pro Plan Hypo Alerjik mamasını deneyeceğim.

Kulakları kapalı olduğu için iltihap kapma olasılığı çok yüksek. O yüzden her gün solüsyonla temizlemek çok önemli. Nitekim kulak iltihabı da yaşayan Parol’a, doktor babası antibiyotikli kulak damlası yazmıştı, güzel sonuç yakalamıştık. 🙂 O konuda şanslı bir çocuk.

Bizim çekirdek ailemizin en küçük üyesi o. Evde ses yükseldiğinde havlayıp bize tepki gösteren, kucakta uyumayı seven ve çok sesli horlayan domdom bir American Cocker.

Tanısanız, çok seveceğinize inandığım evladıma ben bayılıyorum. O benim şahane dostum.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir